Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Sahte Fx15’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Glutamatlar ve Beyin Fonksiyonları

Glutamatlar hidroliz yapan proteinler tarafından üretilir, hidroliz glutamatları proteinden “arındıran” bir süreçtir. Gıdalara eklendiğinde, glutamatlar iştah açıcı tat deneyimini zenginleştirirler aslında tuzlu, tatlı, acı ve ekşi tatlar için olduğu gibi muhtemelen glutamatlar için de tat alıcılarımız var. İyi gibi görünüyor, değil mi? Ancak serbest glutamatlar yüksek seviyelerde olduğunda beyin kimyanızı da en yüksek düzeyde karıştırırlar. Beyin kimyasını karıştıran sadece glutamatlar değildir sahte Fx15 ‘in içinde bulunan sibutramin maddesi de beyin kimyasını bozar. Bu neden Fx15 kullanırken ürününüzün orjinal Fx15 olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Glutamatlar eksitotoksinin bir türüdür, 1950’lere kadar uzanan çalışmalar sinir sistemi için yıkıcı olduğunu göstermiştir. Eksitotoksinler görece rahat biçimde beyne dalarlar, beyin hücrelerini heyecanlandırırlar ve hızla kalıcı beyin hasarına ve en sonunda beyin ölümüne yol açabilirler. Beynin aşırı glutamata özellikle duyarlı olan bir bölgesi, nöropeptit Y gibi açlık hormonları için tam bir hedef olan hipotalamustur.

MSG’nin güvenliğiyle ilgili tartışma hâlâ ateşli bir şekilde sürmesine rağmen, bazı araştırmacılar MSG ile beslenen hayvanların hipotalamuslarında, ileride obezite ve endokrin sorunlarına yol açan bir hasar meydana geldiğini iddia ediyorlar. Olası nedenlerden biri MSG’nin vücudunuzun bir yandan daha fazla leptin üretmesine yol açarken, diğer yandan beyinde leptin direnci oluşturarak leptin alıcılarına zarar vermesidir.

En kötü tarafı mı? Bazı işlenmiş gıdalarda sadece bir tür glutamat yoktur, iki, üç, hatta dört tür olabilir. Tüm bu ürkütücü kimyasallar bir araya geldiğinde sinerjik etkilerinin ne olabileceğini kim söyleyebilir ki? Gıda firmaları birkaç çeşit glutamatla yiyeceklerini şişirerek onları sevmenizi istiyorlar, böylece daha fazlası için geri gelip duracaksınız. Mısır cipsine düşkün olan beyninizdir. Sadece hayır deyin!