Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Şeker ve yağlar’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Flavonoidler ve Fx15

Flavonoidlerin de ortak özelliği, yağ ve şekerlere çok fazla benzemesi ve onların yerine oksijenle yakılmalarıdır. Zira oksijenle şeker ve yağlar yakıldığında enerji yanında iltihap yapıcı ve bizi hastalıklara maruz bırakacak, iltihap yapıcı zararlı maddeler yani toksik radikaller oluşacaktır. Buna karşılık gerek vitaminler gerekse de yapıları bu vitaminlere çok benzeyen flavonoid’ler, şeker ve yağlara olan fazla benzerliklerini kullanarak, onların yerine oksijenle yakılır. Buna karşılık kendi yanmalarından toksik radikal yani iltihap yapıcı maddeler oluşmaz.

Tabii ki her zaman şeker ve yağ tüketmekte olduğumuz için, üstelik enerjiye de mutlaka ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı hücrelerimizde yağ ve şeker yakılacak ve toksik radikal oluşacaktır. Fx15 kullanıldığında bu etki azalmaktadır. Enerjisiz yaşayamayacağımız ve enerjiye ihtiyaç duyduğumuz her zaman dahilinde hücrelerimizde yağ ve şeker yakılacak ve enerji ile toksik radikal oluşturacaktır. Ancak flavonoid’lerin tek etkime mekanizması toksik radikal üretimini artırmak şeklinde değildir. Hücrelerin çevrelerinde glutathion adı verilen bir bağ doku bulunur. Bu bağ doku, hücrenin dışından içine toksik radikal, toksin, toksik madde, mikrop ve zararlı kimyasal maddelerin girmesini engeller. Kısaca zararlı madde girişini engelleyen bir duvar oluşturarak hücreyi zararlı etkenlere karşı korur. Fx15 ‘in bir diğer özelliği de budur. Dolayısı ile bu glutathion adlı bağ dokunun hücre çevresinde yeterli miktarda oluşması hücrenin korunması açısından son derece önemlidir. Hücrenin çevresindeki bu koruyucu duvar ne kadar fazla olursa hücrenin dışından içine girecek zararlı madde miktarı da o kadar az olacaktır.

Özellikle de kansere neden olan ve hücre içine geçmeyi başararak hücre çekirdeğindeki genetik materyali değiştirecek olan zararlı maddelerin bu şekilde hücre içine girişinin engellenmesi ile hücrenin kansere karşı da korunması mümkün olmaktadır.

Sizlerin daha sağlıklı olması için bilgilendirici konular içeren bir başka Fx15 sağlık yazısında tekrar görüşmek üzere…