Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Şişmanlığınızın nedenleri’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Nasıl Kilo Verilir?

Şişmanlığınızın nedenlerini ortadan kaldırdığınız anda kilo almanız durur. Prolife’ in mucizesi Fx15 sizi bu nedenlerin anlaşılmasıyla çok mutlu edecektir. Ama henüz hâlâ almış olduğunuz fazla kilolardan kurtulmanız gerekmektedir. Bunu yapmak dört aşamalı bir işlemdir.

  1. Giderek artan bir şekilde ve sistematik olarak fiziksel hareketlerinizi artırın.
  2. Bedeninizin iç temizliği için gerekli işlemleri rutin olarak yapın ve düzenli aralıklarla oruç tutun.
  3. Yiyeceklerinizi uygun şekilde bir araya getirerek tüketin.

Fiziğin en temel kavramlarından biri olan enerjinin korunumu kanunu şöyle der: Enerji yoktan var, varken yok edilemez. Yalnızca bir biçimden diğerine dönüştürülebilir.

Yiyeceklerin içindeki enerji, beden ısısını korumak yahut sindirim işlevini yerine getirmek gibi yaşamsal süreçlerde kullanılır. Fazlalık enerjiyi çalışkan kaslarımız kullanabilir. Eğer bu artan enerjiyi kaslarımız kullanmayacak olursa, daha sonra kullanılmak üzere yağ halinde depolanır. Şişmanlıktan bahsederken “metabolizma” gibi muğlak terimler kullanmamıza gerek yoktur (bir biyokimyacı olarak ben bile hâlâ daha bu terimi tam olarak açıklayamam). Şişmanlık, enerji akışındaki bir dengesizliğin neden olduğu bir hastalık olarak değerlendirilebilir. Fiziksel terimler kullanacak olursak; sağlanan enerji kullanılan enerjiden daha fazla olduğu zaman (yani aşırı yemeye bir de tembellik ve hareketsizlik eşlik ediyorsa), artan enerjiyi depolamak için yağ dokusu oluşturulur.

Bu muhakemeye dayalı olarak, şişman insanlara yaygın olarak bilinen bir tavsiyede bulunacağım: Daha az yiyin ve daha çok hareket edin. Her ne kadar basit gibi görünse de, kilo vermenin kesin ve etkili bir yoludur.