Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Sodyum eksikliği’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Sodyum Eksikliğinde Fx15 Kapsül

Mineraller canlılığı sürdürebilmek için vücut tarafından küçük miktarlarda gereksinim duyulan inorganik kimyasal maddelerdir, insanlar için gerekli olan mineral sayısı yaklaşık olarak 20’dir.Diyet sırasında bunlara  fazlasıyla ihtiyaç duyulabilmektedir.Bu eksikliğin giderilmesi için Fx15 form hapı ideal bir takviyedir. Makromineraller vücut ağırlığının %0,005’i kadar iken mikromineraller daha azıdır ve günde birkaç miligramına ihtiyaç duyulur. Oysa makromineral ihtiyacı günde 100 mg. seviyelerindedir.

Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve başlıca elektrolitler en gerekli makrominerallerdir. Demir, çinko, bakır, selenyum, iyot, kobalt, manganez, fluor ve krom mikrominerallerdir. Sodyum, potasyum ve kloridin ortak noktaları vücut sıvısının geçirgenliğinde temel görev alan tek değerli elektrolit olmalarıdır.Sodyum temel bir hücre dışı katyondur. Vücutta bulunan toplam sodyum 70 g.’dır. Sodyum konsantrasyonu (135-145 mEq/L) hücre dışı geçirgenliği belirleyen temel faktördür. Sodyum kemik kafesinde bol miktarda bulunur. İnce bağırsaklarda sodyum diyet kaynaklarından tamamıyla emilir. Vücut devamlı olarak sodyum depolar. Böbrek yoluyla atımı total sıvı alış verişiyle, su atıcı hormon aldosteron ve atrial sinir peptidinin etkisindeki hacim durumu ile yakından ilgilidir. Günde 500-2000 mg. sodyuma ihtiyaç duyulur. Sodyum fazlalığına çok miktarda alım ve böbrekte tansiyona sebep olur. Sodyum fazlalığı hücre dışı sıvıyı artırır. Bu da interstital boşlukta ödeme neden olur. Sodyum eksikliği ve Fx15 kullanılmaması hücre dışı sıvının azalmasına neden olur. Doku geçirgenliği azalması kasların gücsüzleşmesi, bitkinlik, CNS semptomları bunun sonuçlarıdır.

Karnabahar, çiçek olduğu için bol fosfor ve vitaminleri ile çok faydalı bir sebzedir. Cinsel gücü artırır. Beyin ve sinir yorgunluğunu giderir. Karnabahar, cinsiyet hormonu, bol E vitamini, protein ve bazı esanslara havidir. Bu nedenle kadın ve erkekte, cinsel gücü artırır. Buna bağlı olarak kalp rahatsızlıklarını giderir. Protein ve vitaminleri ile, sinirleri ve beyni iyi çalıştırır ve yıpranmalarını önler. Lahananın vasıfları karnabaharda da mevcuttur.Fx15 diyetlerinde karnabahara özellikler yer verilmelidir.