Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Spina bifida’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kilo Hastalıklarından Korunmak için Fx15

Beta karoten A vitamininin ön yapımcısı olan ve sarı ile yeşil renkli sebze ve meyvelerde bulunan antioksidant pigment yani renk veren maddelerdir. Beta karoten’den üretilen A vitamini de kalın bağırsak yani kolon kanserine yakalanma riskini, ayrıca damar kireçlenmesi riskini azaltmaktadır. Özellikle Diyabet, astım, eklem iltihaplanması ve kemik erimesine karşı olan koruyucu etkisi son derece önemlidir. Bu özellikleri nedeniyle incelten hap fx15 ile birlikte Beta Karoten içeren besin maddelerini tüketmek gerekmektedir.

Kilo hastalıklarından korunmak için fx15Vücutta müköz salgı için gerekli olan bu vitamin, mikropları tutan ve yayılmasını engelleyen bu salgıyı üretmek ve iç kanamaları önlemek sureti ile enfeksiyonlara karşıda vücudu koruyan tek anti enfeksiyon vitamin konumundadır. Zayıflama konusunda dünyaca ünlü uzmanların tercihi fx15 kapsül, zayıflama alanında hala en iyi konumda.  Maydanoz beta karoten yönünden oldukça zengin olması nedeniyle maydanozu ne kadar fazla tüketirseniz o kadar fazla A vitamini üretebilir ve adı geçen hastalıklara karşı da o derece kuvvetli oranda korunmuş olursunuz.

Folik aside gelince, bu B grubu vitamini spina bifida ile ilgili kısımdan hatırlayacaksınız. Tekrar anımsamamız gerekirse gebeliğin ilk 3 ayında anne adayının folik asit yönünden yeterli gıda maddelerini alamamasına bağlı olarak yavrunun sinir ve omur sisteminin tam gelişememesi şeklinde doğum sonrası görülen anomali Spina bifida olarak adlandırılır.

En etkili önlemi, anne adayının karaciğer, maydanoz, brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak, semizotu gibi folik asit yönünden zengin gıdaları özellikle de gebeliğin ilk üç ayında tüketmesidir.

Zaten adı geçen yeşil sebzeler sadece folik asit değil aynı zamanda beta karoten yani A vitamini ve C vitamini yönünden de zengin olduğu için anne adayı bu uygulaması ile sadece spina bifida riskine karşı değil iltihaplanmaya ve iltihaplanmanın neden olduğu pek çok metabolik hastalığa karşı da korunmuş olacaktır.

Ancak spina bifida ve iltihaplanma kadar folik asidin korunma sağladığı bir önemli maddede homosistein adlı amino asittir. Bu madde kolesterol gibi hatta ondan da daha etkili biçimde damarların iç yüzeyine yönelerek damar kireçlenmesi yani atheroskleroz’a neden olabilmektedir.

Bu nedenle kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmak, yüksek tansiyon probleminden uzak durmak için folik asit içeren besin maddelerinden düzenli ve ölçülü miktarlarda tüketmek gerekir. Fx15 ‘in folik asit emilimine herhangi bir zararı olmadığı bilinmekle beraber sağlıklı zayıflamanın sağlanması için fx15 ile beraber folik asit ve Beta Karoten içeren besin maddelerinin tüketilmesi önerilmektedir.