Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Stresin ve beslenme’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Sürecinde Stres ve Beslenme

Fx15 haricinde stresin beslenme üzerinde de büyük etkisi var.

Stresli durumlarda salgılanan hormonlardan biri kortizoldür. Bu Fx15 ile zayıflama periyoduna direkt olarak etki eden bir unsurdur. Stresli bir durum söz konusu olduğunda kortizol hormonu, savaş ya da kaç tepkisine yardımcı olmak için yağ hücrelerinin içindeki yakıtı bırakmasına neden olur. Böylece her iki tepkinin de gösterilemediği durumlarda kişi anksiyete hissiyle oturmak zorunda kalır.

Ancak yağ hücrelerinin boşalttığı yakıt nedeniyle, kazınma hissi yaşanır ve kişi şiddetle yemek yeme arzusu duyar. Sürekli stres, kortizol seviyesini yükselttiği için devamlı gerekli yakıtı alma gerekliliği doğar. Bu yakıt da yağ ve karbonhidrattır. Yağlar ve özellikle karbonhidratların Fx15 kullanımı için önemi büyüktür. Bu nedenle arzulanan yemekler genellikle cips ya da kızartma tipi besinler olur.

Yapılan araştırmalar stres altındayken bazen şeker oranı yüksek besinlerin de tercih edildiğini gösteriyor. Ancak tercih edilen besinlerin ortak iki yönü kalorilerinin yüksek, besin değerlerininse düşük olması. Ayrıca bitkisel besinlerden alınan koruyucu (kanserle ve başka hastalıklarla savaşan) bir takım kimyasallardan da yoksunlar.

Stres sonucu yenen yemeklerin başka bir özelliği de alınan yağın vücudun herhangi bir bölgesine örneğin, kalçalara ya da bacaklara değil, tamamının karın bölgesine birikmesidir. Bunu da Fx15 kullanarak engelleyebilirsiniz.