Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Süt ürünleri’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Süt Ürünleri ve FX15

Süt ürünlerinin doğal neticesi olarak da sütün besin elementleri yeterince parçalanamadığından mide ve bağırsak yüzeyinde en yeterli miktarda emilemez ve dolayısı ile sindirilemeden dışkı yolu ile dışarı atılır.

İşte sütün bu değerli ancak sindirimi çok da kolay olmayan besin elementlerini, proteinini, yağını ve şekerini önceden süt içinde parçalayarak hazmı daha kolay olan bir şekle sokmak amacıyla laktobasillus kefir ve Lactobacillus kefiranofaciens gibi probiyotik bakteriler ilave edilir (Yokoi et al. 1991. International Journal of Food Microbiology. 13: 257-264).

Probiyotik ilave edilen süt içindeki bu canlılarla belli bir süre ağzı kapalı ve 40-45°C ısı düzeyleri arasında bekletilerek sütün içindeki bu kompleks ve değerli besin elementlerinin, adı geçen probiyotik canlılar tarafından parçalanması sağlanır. Tabii bu parçalanma esnasında süt şekeri laktoz da parçalanarak bir miktar asit açığa çıkacaktır. Probiyotik olmayan süt ürünlerinin Fx15 ile birlikte tüketimlesini tavsiye etmiyoruz.

Çok fazla fermente olmasa da yani açığa çıkan asit, fermentasyon düzeyine bağlı olarak çok fazla miktarda olmasa da söz konusu bu süt ürünü yarı fermente olarak tanımlanabilir ve probiyotikli ürünler grubuna girer. Probiyotik özelliği olmayan süt ürünlerinin Fx15 zayıflama hapı etkilerini düşürdüğü gözlenmiştir. Kefir ile ilgili çok fazla soru ile karşılaşmaktayım. Bilinçli tüketici gıda piyasasında görmekte ancak maalesef hakkında yeterli bilgiyi edinememektedir.