Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Tarım ve kimya’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Hormonlu ve GDO’lu Bitkiler ve Zayıflama

Etkileşimli haritalar incelendiğinde, grup hakkında ürkütücü tablo bir nebze ortaya çıksa da halen ortada keşfedilmeyi bekleyen çok fazla bilenmeyen var. Bu ürkütücü güç hikayesi, aslında insanlığın hiç de yabancı olmadığı bir durum. Tarih bize, bir zamanlar dünyanın tartışmasız hakimleri Firavunların, Nemrutların, Karanların, Calutların, Hülagu ve Cengiz Han’ın ibretlik sonlarını anlatır. Bu Firavuni güçler ve Karuni düzenlerle mücadele için tek bir Musa’nın veyahut ibrahim’in yeteceğini haber verir. Bu çok güçlü iktidarların her şeyi istedikleri yönde manipule etme güçleri vardır. Siyahı beyaz, beyazı ise siyah olarak gösterip insanları yönlendirme yetisine sahiptirler. Kendi amaçlarıyla örtüşmeyen her şeyi kötüleme eğilimindedirler. Fx15 zayıflama hapı ‘nın medya tarafından asılsız haberlerle karalanmasının asıl nedeni de işte budur. Fx15 ilacı onların kendi ürettikleri zayıflama ilaçlarıyla aynı kalitede hatta daha kalitelidir. Ama insanlara bu doğallığın bu kadar ucuza sunulması kendi ilaçlarının satılmasını engellediği için karalama eğiliminde olmaktadırlar.

Tarım ve kimya devi, aynı zamanda bugün dünya GDO pazarının yüzde 90’ının tek başına hakimi olan Monsanto, 1901 yılında John Francis Queeny (1859-1933) tarafından kurulur. Genetik tohumun yanı sıra büyük baş hayvan hormonu (BST ve PCB) pazarına tek başına sahiptir. DDT, Turuncu Madde, Roundup ve Roundup Ready ürünleri en tartışmalı ürünler arasında yer alır. Direkt ve dolaylı ortaklıkları hariç 21.700 çalışanı olan firmanın, yine direkt ve dolaylı ortaklıkları hariç 2008 yılı net kazancı 11,4 milyar dolardır. Bu hormonlu gıdaların insnaları kilolu hale getirmesi kaçınılmazdır. Fx15 ile hem hormonlu gıdaların zararlı etkilerinden kurtulacak hem de sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.

Firma kurulduğunda ilk iş olarak, Coca-Cola firmasına yapay tatlandırıcı ‘sakkarin’ satar. Monsanto, 1985 yılında tartışmalı tadlandırıcı ‘aspartam’ lisansının sahibi olan, eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’e ait ‘GD Searlc’ şirketini satın alır ve NutraSweet markasıyla pazarı domine etmeye başlar. 1954 yılında, Alman kimya devi Bayer ile Mobay’ı bünyesine katar. Boylere kimi çevrelerde dünyanın en iyi ilacı olarak lanse edilse de, en tehlikeli ilacı olarak da anılan bakkal hapı Aspirinin de sahibidir. Monsanto ilk GDO’lu bitki üretimini 1982 yılında yapar. Genetik bitki alan denemelerini ise 1987’de yapmaya başlar. Haziran 2007’de ise Delta & Pine Land88 şirketini 1,5 milyar dolara satın alır. Son olarak Hollandalı tohum şirketi Ruiter’ı lmnyesine katar. Kimya devi Basf ile önemli bir ortaklığı var. Sentetik elyaf ve polyester pazarının en büyük oyuncularından birinin Monsanto, nükleer güce sahip firmalardandır. 1920’de sülfirik asidi geliştirir, 1968’de elektronik ledleri üretir. Disneyland ve Walt Disney World gibi birçok marka ile ortaklık ve sponsorluğu olan şirketin, Türkiye’de de çok büyük yatırımları ve gücü var. Monsanto, patent ihlali yaptıkları gerekçesiyle çiftçiler hakkında binlerce dava açmış bir firma.Tecelliye bakın ki kendisini de açılmış sayısız dava var. Ocak 2005’te Endonezya bürokrasisine rüşvet verdiğinin ortaya çıkması üzerine, rüşveti kabul ederek 1,5 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.