Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Toksik radikal’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Flavonoidler ve Fx15

Flavonoidlerin de ortak özelliği, yağ ve şekerlere çok fazla benzemesi ve onların yerine oksijenle yakılmalarıdır. Zira oksijenle şeker ve yağlar yakıldığında enerji yanında iltihap yapıcı ve bizi hastalıklara maruz bırakacak, iltihap yapıcı zararlı maddeler yani toksik radikaller oluşacaktır. Buna karşılık gerek vitaminler gerekse de yapıları bu vitaminlere çok benzeyen flavonoid’ler, şeker ve yağlara olan fazla benzerliklerini kullanarak, onların yerine oksijenle yakılır. Buna karşılık kendi yanmalarından toksik radikal yani iltihap yapıcı maddeler oluşmaz.

Tabii ki her zaman şeker ve yağ tüketmekte olduğumuz için, üstelik enerjiye de mutlaka ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı hücrelerimizde yağ ve şeker yakılacak ve toksik radikal oluşacaktır. Fx15 kullanıldığında bu etki azalmaktadır. Enerjisiz yaşayamayacağımız ve enerjiye ihtiyaç duyduğumuz her zaman dahilinde hücrelerimizde yağ ve şeker yakılacak ve enerji ile toksik radikal oluşturacaktır. Ancak flavonoid’lerin tek etkime mekanizması toksik radikal üretimini artırmak şeklinde değildir. Hücrelerin çevrelerinde glutathion adı verilen bir bağ doku bulunur. Bu bağ doku, hücrenin dışından içine toksik radikal, toksin, toksik madde, mikrop ve zararlı kimyasal maddelerin girmesini engeller. Kısaca zararlı madde girişini engelleyen bir duvar oluşturarak hücreyi zararlı etkenlere karşı korur. Fx15 ‘in bir diğer özelliği de budur. Dolayısı ile bu glutathion adlı bağ dokunun hücre çevresinde yeterli miktarda oluşması hücrenin korunması açısından son derece önemlidir. Hücrenin çevresindeki bu koruyucu duvar ne kadar fazla olursa hücrenin dışından içine girecek zararlı madde miktarı da o kadar az olacaktır.

Özellikle de kansere neden olan ve hücre içine geçmeyi başararak hücre çekirdeğindeki genetik materyali değiştirecek olan zararlı maddelerin bu şekilde hücre içine girişinin engellenmesi ile hücrenin kansere karşı da korunması mümkün olmaktadır.

Sizlerin daha sağlıklı olması için bilgilendirici konular içeren bir başka Fx15 sağlık yazısında tekrar görüşmek üzere…

Zayıflama Resmi

Bitkisel Sağlık ile Domates ve Fx15

3 yıl süren bir Kanada araştırması ise leukopen ağırlıklı beslenmenin, erkek bireylerin %31’inde pankreas kanseri gelişimini baskıladığını ortaya koymuştur. Ancak bu deneyin ortaya koyduğu başka ilginç ve önemli sonuçlar da var. Sigaradaki nikotin, leukopen’in pankreas kanserine karşı koruyan bu etkisini önemli derecede azaltmaktadır. Bazılarınızın aklına takılıyor olabileceği için burada belirtmek istiyorum ki Fx15 kapsülü kullanmak leukopenin yararlı etkilerinin azalmasına neden olmaz. Bilakis daha sağlıklı zayıflamanız için Fx15 hapı ile beraber bol leukopen içeren domatesler tüketmeniz de önerilmektedir.

Domatesin kansere ve iltihaplanmaya karşı koruyucu etkisi ve detoks etkisi sadece içerdiği leukopen’le gerçekleşmez. Bunun yanında domates, içerdiği çok fazla miktardaki A ve C vitaminleri ve de toksik radikallere yani iltihap yapıcı maddelere karşı vücudu koruyabilmekle, iltihaplanmayı baskılayabilmektedir. Toksik radikallere gerek domates leukopen’i ve gerekse de domates A ve C vitaminleri ile karşı konulması, ikisini sadece kansere karşı korunmada değil, aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmada da gösterir. Zira daha az toksik radikal, daha az kolesterol demektir.

Dolayısı ile daha az damar kireçlenmesi anlamına gelir. Toksik radikal fazlası her zaman şekere dönüşerek kan şekerini yükseltebilir ve Diyabet’e yol açabilir. Dolayısı ile domates Diyabet’e kaışı savunmada da önemli bir gıda maddesidir.

Bu nedenle keççabı veya domates ürününü özellikle şeker hastalarının evde bizzat hazırlamasını ve tuz kullanmadan hazırlamalarını öneriyorum. Yada marketten bu tür alışverişlerinizde etikete bakarak sodyum miktarının azlığından emin olduktan sonra bu domates ürünlerini almanız gerekir. Bir günde en fazla alabileceğiniz tuz miktarı normal bir birey için bir küçük çay kaşığı dolusu yani 2.4 gram, Diyabet’li bireyler içinse bunun yarısı kadardır. Buna göre keççap veya domates ürününün sodyum miktarını satın alma öncesinde kendiniz değerlendirin ve bu sodyum miktarının çok az olduğundan emin olduğunuz takdirde ürünü satın alın. Bütün seyahate çıkan kalp ve damar hastaları, sigara içenler, diyabeti olan bireyler ve yüksek kolesterole sahip bireylerin Fx15 zayıflama ilacı kullansalar da kullanmasalar da özellikle sağlıklı beslenmeleri gerekir.