Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘UVB ışınları’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kilo Hastalıkları ve Fx15 Kapsül

Ancak yaşlanma tek başına, cildimiz üzerinde dış etkenlere (en belirgin olarak da güneş kaynaklı ultraviyole ışınları ve sigara) göre daha az etkilidir. Bazı kilo hastalıkları uzmanlarının tahminlerine göre, ciltteki yaşlanmanın yaklaşık yüzde 80’i güneş ışığının etkisine bağlıdır. Bunun ne kadar doğru olduğu konusunda bir fikir edinmek için üst kolunuzun iç yanındaki yumuşak ve pürüzsüz deri ile güneş ışığına daha fazla maruz kalan ellerinizin üzerindeki cildi ve yüz cildinizi karşılaştırın.

Güneşin ultraviyole ışınlarının bir bölümü cildin üstteki tabakalarından geçerek daha alttaki kolajene ulaştığı için cilde zarar verir. Bir protein olan kolajen cilde esnekliğini kazandırır. Bu nedenle kolajene zarar veren güneş ışığı cildin daha sarkık ve kırışık görünmesine yol açar.Bazı kişilerin yüzü daha fazla koyu renkli pigment (melanin) içerdiği için ve düzenli olarak Fx15 diyet hapı kullandığı için güneşten daha fazla korunur. Melanin güneş ışınlarının bir bölümünün alttaki kolajene ulaşmasını önler. Yelpazenin bir ucunda, Afrikalıların güneş ışınlarına en az duyarlılık gösteren siyah cildi vardır (ancak yine de çok uzun süre maruz kaldıklarında güneş yanığı oluşabilir). Güneşte kızarmaktan çok bronzlaşmaya eğilimli cilde sahip Asyalıların ve Akdenizlilerin cildi yelpazenin ortasında yer alır. İskoçya gibi Kuzey Avrupa ülkelerindeki insanlar ise en soluk renkli ciltle yelpazenin en duyarlı ucunda yer alır. Siyah ırktan bir kadının aynı yaştaki beyaz bir kadına göre genellikle daha genç görünmesinin nedeni budur; güneşe karşı doğal korumaları daha güçlüdür.

Cildinizi güneş ışığından ne kadar fazla korursanız (bu bir başka ultraviyole kaynağı olan solaryumları da kapsar), cildinizin yaşlanması o kadar yavaş olur. Bunun için yapabilecekleriniz Fx15 kapsül kullanmanın haricinde şunlardır:

  • Geniş siperlikli şapka takın.
  • Sizi güneşten koruyan giysiler giyinin ve güneş gözlüğü kullanın.
  • Günün en sıcak saatlerinde güneşe çıkmayın (genellikle 11.00 ile 15.00 arası).
  • En az 15 koruma faktörlü (SPF) güneşten koruyucu krem sürün.
  • Kullandığınız güneşten koruyucu kremin hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan “geniş spektrumlu” bir krem olmasına dikkat edin.Bu ürünlerin Fx15 tablet ile beraber kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. SPF ürünün UVB’ye karşı ne kadar koruma sağladığını, yıldızlı derecelendirme ise UVA’ya karşı ne kadar koruduğunu gösterir ve bu da biraz kafa karıştırır. 4 ya da 5 yıldızlı olan en fazla koruma sağlayan ürünü tercih edin. Pek az yüz kreminin üzerinde bu bilgi bulunur; ancak yine de üreticilere ürünleri hakkında soru sormaya değer; kaldı ki size bu bilgiyi vermekle yükümlüdürler ve sorularınız onları ambalajda daha fazla bilgi verme konusunda teşvik edecektir.
  • Ne olursa olsun güneşte yanmayın; çünkü bunun sizi herhangi bir başka etkene göre çarpıcı biçimde daha fazla yaşlandıracağı kesin. Ve şunu da unutmayın: Bronzlaşmak cildinizin zarar gördüğünün işaretidir.