Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Yeni proteinler’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Vitamin, Sağlık ve Spor

Fx15 için Vitaminler kısmında detaylı olarak değinmiş olmamıza rağmen bölüm içeriği dışına çıkmamak ve önemli olduğundan da altını çizmek gayesi ile vitaminlere tekrar ama kısaca değinelim. Vitaminlerin bir Fx15 zayıflama periyodunda ne kadar önemli olduğunu bilemezsiniz. Vitaminler alınan gıdalardaki mevcut enerjinin vücut enerjisine dönüşümünü sağlayan reaksiyonları düzenleyen enzimlerin yapısına girerek gıdalardan enerji temininde hayati rol oynarlar. Yeni proteinlerin oluşumu için de enerjiye ihtiyaç olduğu dikkate alındığında vücuttaki her tür proteine dayalı yapılanma yani kas, tendon, ligament, kemik ve kıkırdak doku gelişimleri sonuçta vitaminlerin mevcudiyetiyle olacaktır.

Dayanıklılık ve güç isteyen sporlar ki bunların başında atletizm, yüzme, jimnastik ve vücut geliştirme gelir, bu spor dallan ile uğraşan sporcular çok daha fazla enerjiye gerek duyarlar. Yani günde 4000-5000 kalori harcayan bir atletle karşılaştırıldığında normal bir kişi 2000 kalori gibi neredeyse yarısı kalori miktarına ihtiyaç duyar. İşte 4000-5000 kaloriyi gıdalardan çekerek serbest hale getirip vücut enerjisi halinde kullanabilmek gıdalarla birlikte özellikle B vitaminlerini almayı gerektirir. Fx15 ile B12 ve B9 (Folic Acid) kullanımı zayıflamada sıkıntısız ve yan etkisiz bir dönem geçirmenizi sağlar. Diğer vitaminler de gereklidir ancak gıdalardan vücut enerjisi üretmede etkili olan enzimlerin koenzim denilen kısımları daha çok B kompleks vitaminlerinden oluşur. Yani enerji metabolizmasını ayarlayan ve düzenleyen enzimler daha ziyade B kompleks vitaminleridir.

Bu nedenle de yukarıdaki örnekte normal bir insana kıyasla 2-3 misli kalori ihtiyacı gösteren bu nedenle de daha bol gıda tüketimi ile bu kaloriyi vücuduna alan sporcunun, vücuduna aldığı gıdadaki bu bağlı kaloriyi serbest vücut enerjisine çevirmek içinde haliyle normal bir bireyden iki, üç kat B kompleks vitamini alması gerekecektir. Çoğu kez sporcular ya da sporcu camiası bu durumu yanlış değerlendirerek, B kompleks vitamin miktarım artırma yoluyla daha çok enerji kazanacaklarını düşünür ve bu paralelde fazlaca B kompleks vitamini tüketirler. Bu vitaminler yukarıdaki açıklamamızdan da anlaşılacağı üzere sadece alınan gıdadaki potansiyel enerjinin açığa çıkmasını sağlar ancak kesinlikle kendileri enerji oluşturmazlar.

Yani bir maddedeki enerjiyi açığa çıkartarak onu vücudun yararlanabileceği serbest hale getirmek ayrıdır, bizzat kendi fonksiyonu ile fazladan enerji katmak ya da enerji oluşturmak ayrıdır. Dolayısıyla fazla enerji temini ya da fazla enerji B vitaminlerinde değil, besin maddelerindedir. Başta B kompleks’ ler olmak üzere vitaminler Fx15′ in yanındadır. sadece onlardaki mevcut bu enerjinin açığa çıkarak serbest hale gelmesini ve vücudun bunlardan yararlanmasını sağlarlar. Aşağıda önemli bazı vitamin ve minerallerin vücudumuzdaki önemli işlevleri yer almıştır.