Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Folik Asit ve Fx15 için Değeri

Bu yazı 19 Aralık 2009 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Folik asitin Fx15 ile en önemli görevlerinden ve diğer vitaminlerle karşılaştırıldığında onu apayrı bir yere koyan özelliği, folik asiti yeterli miktarlarda alan zayıflama niyetindeki kişilerin sıkıntısız zayıflamasını sağlaması ve ayrıca annele adaylarının bebeklerinin rahimdeki beyin gelişimi ve sinir sistemi gelişiminin korunarak devam etmesi, beyin ve omurilik kökenli yavruya ait hastalık riski ile düşük riskinin bu sayede azalmasıdır. Fx15′ in anne adayları tarafından ve emziren anneler tarafından kullanılmaması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu amaçla özellikle pek çok anne adayına B12 ve folik asit takviyesi yapılır. B12 vitamininin folik asitten farklı olarak sinir hücrelerinin çevresindeki myelin kılıf adlı tabakanın yapılmasını sağlaması ve bu yolla bu sinir hücrelerinin dıştan gelen zararlara karşı korunmasının sağlanması gibi önemli bir görevi bulunmaktadır. Folik asit bu koruyucu kılıfın yapımına katılmasa da sinir hücrelerini fazla oksidasyon neticesinde ortaya çıkan iltihap yapıcı maddelerin zararlı etkilerine karşı korur. Yani antioksidant bir etkiye sahiptir.

Kısaca folik asit ve B12 birlikte sinir hücrelerinin dıştan gelen etkilere karşı korunmasında son derece önemli rol oynayan iki vitamindir. Yavrunun doğum öncesi sinir sistemi ve omurilik kanalının yeni şekillenmeye başladığı düşünüldüğünde B12 ve folik asitin bu koruyucu etkilerinin de ne derece önemli olduğu rahatlıkla anlaşılacaktır. Ancak genellikle hamile anne adayına gebelik dönemi boyunca doktor kontrolünde yapılan bu B12 ve folik asit enjeksiyonlarına, her ne kadar çok gerekli ve önemli ise de tek başına güvenilmemelidir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları