Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15: Beslenme Hakkında

Bu yazı 17 Şubat 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Beslenmeye bağlı tehlikelerin altını çizen diyetetik ve tıbbi söylem, inceliğe teşviki, kışkırtmayı güçlendirdi. Halbu ki diyet programları uygulayarak kendimizi yormamıza gerek yoktu. Fx15 diye bir ürün var. Ve bunun farkında olmalısınız. Kognitif (bilişsel, öğrenilmiş) kısıtlama artık bir moda değil, bireyin izlemesi gereken doğru beslenme davranışı, kendisinin ve yakınlarının sağlıklılığını hakketmek için uyulması şart norm haline geldi. Bu normdan uzaklaşanların vay haline, akıl sağlığı ve ahlak açısından sapkın olarak değerlendirileceklerdir.

Batılıların beslenme davranışlarını düzenleme çabaları çelişiksel olarak, istenen sonuçların tam tersine yol açıyor. Diyetetik kuralları uygulayan Amerikalıların besinlere karşı suçluluk ve huzursuzluklarının masada hâlâ zevk ve paylaşımı ön plana çıkaran Fransızlardan daha fazla arttığı biliniyor. Batılıların büyük bir çoğunluğu, en genç yaşlardan başlayarak, obeziteyi engellemek adına şöyle veya böyle diyette. Halbuki obezlerin sayısı, ne kadar çok diyet yapılırsa ve ne denli erken başlanırsa, giderek artıyor, obezler giderek daha fazla şişmanlaşıyorlar.

Acıkmasına, zevklerine, iştahına uymak yerine, besinlerini varsayılan diyetetik özelliklerine bakarak seçe seçe, batılı birey doğal fizyolojik ayarlarını dezorganize etti. Fx15 ile zayıflama döneminde bunlara gerek olmadığının kanıtı niteliğindedir. Aileleri tarafından diyete sokulan beş yaşındaki çocukları bile vuran bulimia’nın ve beslenme davranış bozukluklarının artışı bu gelişmelerin belirtileri.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları