Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 Destekli Kolesistitin Diyet Tedavisi

Bu yazı 21 Nisan 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Enerji: Hastaların çoğunluğu şişman olduğu için hasta normal ağırlığına getirilmelidir. Bunu Fx15 hapı ile sağlayın! Hasta normal kiloda ise gereksinimi kadar enerji verilmelidir.

Yağ: Diyetin yağı enerjinin % 20 – 25′ i kadar olmalıdır. Genellikle obstrüksiyona bağlı gelişen akut atak oluştuğu zaman safra kesesi inaktif hale getirilmelidir. Bu da düşük yağlı bir diyetle mümkün olabilir. Çünkü yağ, safra kesesinin kasılmasına neden olur, oddi sfinkteri ve keseyi uyararak hastalı durumunu daha da kötüleştirir. Fx15 zayıflama kapsülü bu konuda sizin yardımcınız olacak. İlk dönemlerde günde  20- 30 gram yağ önerilir, hasta bunu tolere ettikçe sonraki günlerde bu miktar 50 grama kadar artılabilir. Çok daha düşük yağlı diyetlerin kullanılması sakıncalı olabilir. Çünkü diyetin yağ miktarı çok azaltıldığında safra akımı uyarılamaz.

Protein: Normal sınırlarda, hastanın gereksinimi kadar verilmelidir.

Karbonhidrat: Düşük yağlı bir diyet olduğundan enerjinin büyük kısmı karbonhidratlardan sağlanmalıdır. Bu nedenle, diyetin karbonhidrat miktarı tun İmalıdır.

Vitamin ve mineraller: Safra kesesi epitel dokusunun harabiyeti düşülerek özellikle diyet A ve C vitaminlerinden zengin olmalıdır. Mikrokristalin selüloz maddesi ve Lotus yaprağı vitaminler sayesinde daha iyi tepkir. Ayrıca yağda en vitaminlerin (A, D, E, K vitaminleri) emilimlerini düşünerek diyetin yağ miktarı çok azaltılmamalıdır.

Bunların dışında, az ve sık beslenilmeli, konstipasyon varsa diyet bol posalı olmalı, iltihabın giderilmesi için sıvı artırılmalı, gaz yapıcı besinlerden kaçınılmalı, et ile yapılan yemeklere yağ eklenmemeli, yemekler yağda kızartılmadan ızgara, haşlama veya fırında pişirilmemeli, gerektiğinde koruyucu olarak kolesterolden zengin besinler de sınırlandırılmalıdır. Bu hareketler Fx etkisini arttıracak şekildedir.

Etiketlemeler: , , , , ,

Fx15 yorumları