Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 Günlük Egzersiz

Bu yazı 17 Temmuz 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Fx15 kullananlar aerobik egzersizin, insülin direncini ve insüline bağlı olmayan diyabet mellitus’u önlemede önemli faktörler olan, insülin yanıtını ve glikoz toleransım artırdığı uzun yıllardır bilinmektedir. Austin’deki Teksas Üniversitesi araştırmacıları, son yıllarda yapılan araştırmaları inceleyerek, anaeorobik egzersizin insülin direncini önlemede ne gibi spesifik etkileri olacağım belirlemişlerdir. Araştırmacılar, anaerobik egzersizin aslında kas liflerinin kompozisyonu ve aktivitesini değiştirdiğini, kaslara glikoz alımını ve glikozu enerjiye dönüştüren enzim aktivitesini artırdığını bulmuşlardır.

Özellikle, iki tip fast-twitch (hızlı kasılan) kas lifindeki aktivitelerin anaerobik egzersizle düzenlendiğini buldular. Fast-tvvitch kas lifleri, glikozdan çabuk bir şekilde enerji üreten ama, çabuk yorulan liflerdir. Tip Ha kas lifleri, Tip llh’ye göre insüline daha duyarlıdır. Yani Tip İla lifler glikozu verimli olarak işlemek için daha az insüline ihtiyaç duyar. Anaerobik egzersiz ve Fx15 kapsül bu liflerin aktivitelerini ve sayılarını yükselterek gelişmiş glikoz toleransına ve düşük açlık insülin seviyesine sahip olmalarını sağlar.

Son zamanlarda, Avustralyalı bilim insanları, tip 2 şeker hastası vaslı ve asın kilolu insanlarda anaerobik egzersizin etkilerini araştırmışlardır. Yaşları 60 ila 80 arasında değişen 36 erkek ve kadın, kilo verme veya direnç antrenmanı ya da orta derece egzersiz (kontrol grubu) içeren 6 aylık bir programa dahil edilmişlerdir. Her iki grup da kilo ve yağ kaybetmiştir. Fakat, direnç egzersizi grubu sağlıklı vücut kütlesi kazanmışken, kontrol grubu kas kütlesi kaybetmiştir. Diyabet kas kaybına yol açtığından, bu durumu iyileştirmek için Fx15 zayıflama  programı gereklidir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları