Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 ile Beslenmeye Önem Vermek

Bu yazı 12 Temmuz 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Fx15 hapı ile beslenmeye her şeyden fazla önem vermeliyiz. Şunu da asla unutmamak gerekir. Fx15 zayıflama kapsülü ile yeterli ve dengeli beslenmek asla pahalı bir olay değildir. Yeter ki ne yiyeceğimizi bilelim. Market veya manavlar yerine, alışverişimizi hal, pazar gibi yerlerden de yapabiliriz. Böylece yiyecekleri ucuza mal etmiş oluruz.

Sebze ve meyve dışında kalkan balığıyla da beslenebilirsiniz, çok daha ucuz olan hamsi, istavrit, mezgit gibi balıklarla da beslenebilirsiniz. İçeriklerindeki, zekâ gelişimini etkileyecek DHA dediğimiz dekosaheksaenoik asit neredeyse aynıdır.

Sinemaya gidip de popcorn (patlamış mısır) yemeden olur mu? Olmaz. Çünkü popcorn sinema keyfinin tamamlayıcısıdır. Sonra filmden bir şey anlamayız. Kısaca bu popcorn yenecek. Öyleyse, biz de size popcorn’un diyetetik açıdan içeriğini anlatalım. Hiç olmazsa yaptığımız işi bilinçli yapalım. Bir kere şunu hemen söylemek gerekir. Popcorn sanıldığı gibi düşük kalorili bir besin değildir.

Popcorn nihayetinde mısırdır. Mısırı öğütürseniz mısır unu elde edersiniz. Bu undan da mısır ekmeği yaparsınız. Yani popcorn (patlamış mısır) yediğinizde aslında mısır ekmeği yemiş oluyorsunuz.

Sadece bir avuç patlamış mısırda 40 kaloriye yakın enerji vardır. Sinemada tükettiğimiz popcorn kesekâğıtlarına bakılırsa avuç avuç tüketiliyor. Ayrıca popcorn’un vitamin ve mineral içeriğinde, E vitamini ve magnezyumun varlığı dikkat çekiyor. E vitaminin en büyük özelliği antioksidan olmasıdır. Ayrıca hücre koruyucu özelliği vardır.

Etiketlemeler: ,

Fx15 yorumları