Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 ile Daha Fazla Hareket: Aktivite Hedefleri

Bu yazı 04 Ağustos 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Yarım kilo yağ 3.500 kalori enerji eder. Kilonuzun Fx15 ile düzenli bir seyir izlediğini düşünerek, haftada yarım kilo vermek için kalori alımınızı her gün 500 kalori azaltmanız (7 günde 3.500 eder) ya da yedi gün boyunca her gün sekiz kilometre hızlı yürüyüş yaparak gün başına fazladan bir 500 kalori yakmanız gerekir. Ya da bu ikisinin Özel bir bileşimini sağlayarak, enerji alımında azalma ve aktivitede artış yoluyla toplam 3.500 kalori enerji eksiltmeniz gerekecektir.

Haftada bir kilo vermek için ise yedi gün boyunca her gün 1.000 kalori daha az almanız ve Fx15 diyeti uygulamanız gerekir. Bu arada eğer kilo alıyorsanız, o zaman aynı miktarda kilo kaybı için aldığınız kalori miktarını daha da düşürmek zorunda kalırsınız. Demek ki, haftada yarım ile bir kilo vermek ciddi bir gayret ister.

Fx15 kapsül ile aktivite konusunda hedefler koyarken başlangıç noktanızı iyi bilmek önemlidir. Şu anda aktif değilseniz çok uzak olmayan hedefler belirlememeniz yerinde olur. Haftada beş kere günde 10 dakika yürüyerek başlamak (haftada 50 dakika) uygun olabilir. Haftada 50 dakika yürüdükten sonra hedefinizi 15 ila 20 dakikaya çıkarın; haftada beş gün bu kadar yürürseniz, 75 ila 100 dakika eder. Dayanıklılığınız artar ve siz yeni bir alışkanlık edinirken, temponuzu haftada en az 150 dakikaya kadar ilerletebilirsiniz. Diyabet önleme Programı’na katılanların asgari aktivite hedefi bu olmuştu. DÖP’te yaşam tarzı bölümüne katılanlar aktivite düzeyleriyle ilgili günlük kayıt tuttular ve aktivitelerini ölçecek bir pedometre (adım sayan ucuz minik bir alet) taktılar.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları