Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 ile Mineral Eksikliğinin Giderilmesi

Bu yazı 01 Haziran 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

İyot tiroksin ve tiroit hormonunun sentezinde kullanılır. En önemli besin kaynağı deniz mahsulleridir. Ette de bulunur, fakat bu hayvandaki iyot miktarına bağlıdır. Benzer bir şekilde toprakta bulunan iyot miktarına bağlı olarak sebzelerde de bulunur, iyot eksikliği yetişkinlerde guatr çocuklarda zekâ geriliğine yol açar. Dünyada bir milyardan fazla insan iyot eksikliği riski taşımaktadır.Bakır vücutta karaciğerde, beyinde, böbreklerde ve kalpte bulunur. Hiç RDA (Recommanded Daily Alovvance) yoktur. Yeniyetmelerde ve yetişkinlerde miktar günde 1.5-3 mg.’dır. Bakır, kabuklu deniz hayvanlarında, organlarda, kurufasulyede, tahıllarda meyvelerde ve kümes hayvanlarında bulunur, içme suyunda da bakır vardır.insülinin kofaktörüdür. Hücrenin ince zarına tutunarak ensülini harekete geçirir. Buna ek olarak glikoz tolerance faktör adı verilen ve normal kan glikozunun kontrolünde önemli rolü olan bir bileşke olarak kabul edilmektedir. Krom aynı zamanda trigliserid seviyelerinin düzenlenmesinde rol oynar.Bunların yanında Fx15 kapsülünde çok önemi vardır.

Manganez karaciğerde, kemikte, pankreas salgısında vardır. Hücrelerde ise çekirdekte ve mitokondride bulunur.Enzimlerin bir bileşkesidir. Yetişkin vücudunda 20 mg. manganez bulunur. Eksikliği kilo kaybı deri yangısı ve mide bulantıs ile sonuçlanır. ESADDI yetişkinler için günde 2-5 ~g.’dir.Kobaltın bir tek bilinen görevi vardır, o da B12 vitamininin bir bileşkesi olmasıdır. Bunun yanı sıra kırmızı kan hücrelerinin gelişiminde de rol alır. B12 vitamini eksikliği karakteristik marrositik kansızlıkla sonuçlanır. B12 vitamininin emilememesi sonucu daha ciddi olan pernisiyoz kansızlık oluşur. Yine de eksikliğin harekete geçmesi 3 ila 6 yıl alır ve B12 vitamini enjeksiyonu ile kolayca tedavi edilebilir.Zayıflama sırasında bu minerallerin eksiklikleri hissedilebilir ve Fx15 kapsül ile giderilir.

Selenyum bir aminoasit bileşkesidir.Bu bileşik Fx15 diyetlerinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu enzim hem hücre içinde hem de dışında yaşayabilir ve hemen tüm hücrelerde daha çok vücut sıvısında bulunur. Selenyum eksikliğinin harekete geçmesi yıllar alır. Belirtileri kasların güçsüzleşmesi ağrı sızı ve hassasiyettir. Selenyum eksikliği sistik fibrosis olan hastalarda görülür. Kanser ve kalp rahatsızlığı bağlantılı olabilir. Selenyum için RDA yetişkinlerde günde 55-70 ya da yaklaşık 1 mg./kg.’dır.Fluoridin dişlerle ilgili olumlu sonuçlar verdiği tespit edilmiştir. Bu nedenle yurdumuzda ve çeşitli ülkelerde içme suyuna fluorit katılır. Fluorit olmayan yerleşim yeri neredeyse hiç kalmadı. Fluorit diş macunu yapımında da kullanılmaktadır.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları