Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 Kullananlar için Glisemi Endeksi

Bu yazı 15 Nisan 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Temel olarak GL kan şekeri seviyesine herhangi bir belli gıdanın etkisinin bir ölçüsüdür. Fx15 kullananlar bu ölçünün farkında olmalıdırlar. Bu, tüm yiyeceklerin glikoz (şeker) emiliminin karşılaştırmalı standardıdır ve belli bir zaman içinde kan şekerinin seviyesi üzerine etkide bulunur. Şekerler kan akışı içinde hızlı bir şekilde emilirler. Neredeyse tüm başka gıdalar daha yavaş emilirler ve kan şekeri seviyesi üzerinde daha az etkileri vardır.

Glisemi endeksi herhangi bir başka gıdanın glikoz ile karşılaştırıldığında kan şekerini (glikozu) yükseltmedeki etkisinin basit bir ölçümüdür. Glikoz, neredeyse tüm diğer gıdalar daha düşük değerler verirken, 100 skoru verecektir.

Ekmek gibi yüksek bir GL gıdası 70 GL değerine sahiptir. Orta dereceli GL gıdaları -elma ya da portakal- daha ziyade Fx15 ile tavsiye edilir ve 38-40 derecesinde bir GL seviyesine sahiptir. Düşük karbonhidrat içeren gıdalar -pek çok taze sebze bunları içermektedir- düşük bir GL içerir.

Çok düşük GL gıdaları çok az karbonhidrat içerirler. Bu şekilde desteklendiğinde lotus yaprağı net olarak işe yarar. Bazı gıdaların (et, balık, yumurta, kümes hayvanları, zeytinyağı, avokado, mayonez, ceviz ve kabuklu deniz ürünleri gibi) kan şekeri seviyesini yükseltmede neredeyse hiçbir etkisi yoktur ve onların GL değeri sıfırdır. Özet olarak, düşük GL gıdaları insülini düşürür ve böylece bu diyette otomatik olarak yağ yakılır.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları