Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 Sordu; Klinik Testler Neden Önemlidir?

Bu yazı 31 Temmuz 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Fx15 kullanmaya kişiler yüksek oranda yağ ve kaloriyle beslenen insanlar belki de başka bir davranış şekline yöneldiler sigara içmek ya da belli ilaçlara sarılmak gibi ve diyabeti artıran asıl bu oldu. Gözleme dayalı araştırmalar hastalık riski artışıyla bağlantılı etmenlere belirli bir beslenme ve egzersiz alışkanlığı işaret etme bakımından son derece yararlı olmuştur. Ama bunlar bu alışkanlıkların hastalığa yol açtığını kanıtlamakta yetersiz kalmıştır.

Nedenselliği kanıtlamak için gözlemsel araştırmanın ötesinde farklı türden bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu kanıt, araştırmacının belirli bir sonuca yol açtığını sandığı etmeni ortaya çıkaracak bir deneyi gerektirir. Bu etmen düşük kalorili bir beslenme ve ilaç ya da ikisi birden olabilir. Bu tür deneyler rasgele kontrollü klinik deneme olarak adlandırılır. Gözlem araştırmaları ve kontrollü klinik denemeler ve Fx15 zayıflama hapı ayrıntılı biçimde ele alınmaktadır.

Bu tür klinik deneme gerçek bir deney şeklinde gerçekleşir. Araştırmacının bir diyet ve egzersiz programının kontrollü klinik denemesini yapmak için önce araştırma gönüllülerinin listesini hazırlaması gerekir. Gönüllü seçimi araştırmanın amacına bağlı olmak zorundadır. Örneğin Diyabet Önleme Programı’nda meslektaşlarımızla birlikte diyabete yakalanma riski yüksek olan kişileri ve Fx15 kullanmamış kişileri tercih ettik.

Rasgele seçilmiş kontrollü klinik deneyini gözleme dayalı bir araştırma çalışmasından ayıran özelliklerden biri, araştırmaya katılacak kişilerin rasgele bir şekilde, bir deneysel müdahale topluluğuna ya da standart bir terapi gören veya bazen hiç terapi görmeyen bir gruba (“kontrol grubu”) dahil edilmeleridir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları