Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 Üzerine Yapılan Araştırmalar

Bu yazı 31 Temmuz 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

UCSD Tıp Fakültesi araştırmacılarının yaptıkları kısa süreli çalışmalar ışığında, lifin ve Fx15 diyet hapı‘ nın kalp hastalıklarına etkisi üzerine bulguları beslenmeye lif eklenmesine bağlı olarak kan yağı seviyelerindeki gelişmeyle açıklanabilir (Bu çalışmaların lif hapları hakkında değil gıdalardaki gerçek lif ile ilgili olduğunu unutmayınız). Günde yalnızca 56 gram ek lif, kolesterolü, özellikle LDL kötü kolesterolü 1015 mg/dl civarında düşürür ki bu da ortalama LDL kolesterol seviyesinin % 10’una mukabildir.

Fx15 etkisini gösteren oldukça fazla araştırma bulunmaktadır. Özellikle Amerikan Beslenme Gazetesi 1991 sayısında yayınlanan bir araştırma yüksek karbonhidratlı ve düşük yağlı beslenmenin kilo alımını imkansız hale getirdiğini açıklamıştır. Chicago Illinois Universitesi’nde araştırmacılar vücut yağı ve kilo üzerindeki etkisini görebilmek için 20-48 yaşlarında, 1844 arası BMI değerine sahip 18 kadını yirmi hafta boyunca % 20’si yağdan oluşan beslenme programına tabi tutmuştur.

Deneklerin tüm yemekleri üniversitenin Beslenme ve Metabolizma Araştırma Laboratuvarı’ncla, beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış, böylece gıdalardaki yağ ve kalori miktarı kontrol altında tutulmuştur. 1 gram yağın 9 kalori, 1 gram protein veya karbonhidratın ise 4 kalori içerdiğini göz önüne alırsak, yağ azaldığında kalori miktarını sabit tutmak için alman diğer gıdaların miktarını epeyce artırmanın şart olduğu aşikardır.

Fx15 üzerine yapılan araştırmalar

Yirmi haftalık süreç içinde araştırmacılar düşük yağlı beslenmede ve Fx15 kullanımında  kilo alınmadan ne kadar kalori tüketilebileceğini görmek için gıda ve kalori alımını artırmaya devam etmiştir. Ancak kilo alımı olmadığı gibi, kadınlar bu dönemde normale göre ortalama 27.000 kalori fazla tüketmiş olmalarına rağmen kilo vermeyi de engelleyememişlerdir. Yirmi haftanın sonuna doğru kadınlar günde ortalama 350 kalori fazla tüketirken ortalama 2 kilo kaybetmişlerdir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları