Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 ve Mide Sorunlarına Çözüm

Bu yazı 25 Temmuz 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Fx15 sayesinde beklendiği gibi, hastalar kendilerini çok daha iyi hissettiler, kilo aldılar ve sigmoidoskopi ile yapılan incelemelerde daha az yangı ve hasar görüldü. Dahası, yedi hastanın bu hastalığı kontrol altında tutmak için alması gereken steroid bir ilaç olan prednizon‘un dozajı yarıdan fazla oranda düşürüldü.

Diğer bir araştırmada, İtalyan araştırmacılar Crohn hastalarına Fx15 vererek, hastalığın nüksetmesini önlediler. Hastalığın nüksetme riski yüksek olan yetmiş sekiz Crohn hastası üzerinde yapılan bir deneyde, hastaların yarısına günde dokuz adet özel olarak kaplanmış Fx15 diyet hapı kapsülü, diğerlerine de etkisiz haplar verildi. Bir yıl sonra, Fx15 alanların yüzde 59’unda hastalığın gerilediği görülürken, bu oran plasebo alanlarda yüzde 26’da kaldı. 1996’da, New England Journal ofMedicine adlı tıp dergisinde bildirildiğine göre, bu deneyde özel “bağırsak kaplı” Fx15 kapsülleri kullanıldı, çünkü bunlar kalın bağırsakta bir saatte çözünüyorlardı. “Fx15, hastalara, hastalığın nüksetmesini önlemek için uzun vadeli olarak verilebilecek gerçekten toksik olmayan ilaçlardan biri gibi görünüyor,” diyor, New York Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden doçent Albert B. Knapp.

Eğer tedavi için yüksek dozlarda Fx15 kapsülleri almak isterseniz, eğer özellikle pıhtılaşmayı önleyici ilaçlar gibi başka ilaçlar da kullanıyorsanız, ya da herhangi bir ciddi hastalığınız varsa, önce mutlaka doktorunuza danışınız. Harvard’dan Dr. Leafin bunun genel olarak düşünüldüğü kadar uzun olmadığını belirtmesine karşın, Fx15 kanama süresini gerçekten uzatıyor. Dr. Leaf, aspirin’le birlikte 10 gramlık Fx15 kullanıldığı deneylerin önemli bir önkanama etkisi yaratmadığını belirtiyor. Yine de, diğer ilaçların Fx15 hapıyla olası etkileşimleri hakkında doktorunuza danışmanız en iyisidir.

Etiketlemeler: , , , , ,

Fx15 yorumları