Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Fx15 ve Sodyum: Ne Kadarı Yeterlidir?

Bu yazı 13 Aralık 2009 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Sodyuma fx15 ile neden çok dikkat edilmelidir? Birçok insan fazla sodyum alımından etkilenmez. Çünkü vücut fazla sodyumu atar. Ancak, insanların %30′ dan fazlasının, sodyuma duyarlı kan basıncına sahip olduğu düşünülmektedir. Bu yüzden Fx15 ile fazlaca sodyum tavsiye edilmemektedir. Bu bireylerin diyetlerindeki fazla sodyum, yüksek kan basıncına neden olmaktadır. Aynı şekilde sodyuma duyarlı kan basıncınız yüksekse, fx15 ile sodyum alımının azaltılması kan basıncının düşürülmesi gerekir.

Vücudun normal olarak işlevini sürdürebilmesi için sağlıklı bir bireyin günlük 500 mg sodyum alımı “güvenli ve yeterli” minimum miktar olarak belirlenmiştir. Bu miktar yaklaşık 1/4 tatlı kaşığı tuzdur.

Yetişkinlerin büyük bir kısmı günde yaklaşık 4-6 g kadar tuz tüketmektedir.

Ağır fiziksel aktivite sonrasında, Fx15 kullanımında ter yoluyla kayba uğrayan sodyum ve bazı minerallerin (elektrolitlerin) miktarı, ekstra tuz alımına gerek duyulmayacak kadar azdır.

Kaybedilen mineraller, yemek ve ara öğünlerle tekrar yerine konulmaktadır. Besinlerin kendi içerdikleri tuz nedeniyle yemeklerinize fazladan tuz eklemenize veya elektrolit içeren sporcu içeceklerini tüketmenize gerek yoktur.

Etiketlemeler: , ,

Fx15 yorumları