Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Hangi Vücut Ağırlığı Daha Sağlıklı ?

Bu yazı 07 Aralık 2009 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Hangi vücut ağırlığının sağlıklı olacağı ya da sağlık getireceğini saptamak oldukça zordur. Bu saptama için BKI isimli bir ideal vücut ağırlığı hesaplayıcı geliştirilmiştir ve bizler Fx15 kullanan kişilerin hangi kiloya nasıl erişmesi gerektiğini buna göre hesaplamaktayız. 1959 yılında bu amaçla yapılan bir kilo sakla rehberinde sağlık sigortası yaptırmış deneklerle çalışılarak boy ve kilo cetveli düzenlenmiştir. Ancak bu pek de başarılı olamamıştır. Zira sağlık sigortası yaptıran bireyler denek olarak yani toplumu temsil eden örnekler olarak seçilmişlerdi.

Bu durum ortalama insanın sağlık sigortası yaptırabilecek düzeyde eğitimli ve sağlığına önem veren bireyler tarafından temsil edilemeyeceği sorusunu gündeme getirmişti. Dolayısıyla ile bu deneklerle hazırlanmış bu tür bir çalışmanın da gerçekten de yayınlandığı yıllarda kabul edilebilirliği ve de geçerliliği olamadı. Denekler kilolarını sözel olarak ve önceki bilgilerine dayanarak söylemiş, buna karşılık tablolar hazırlanırken bizzat tartılmamışlardı. Tartımları yapılan deneklerde ise bu tartımlar bir defa yapılmış tekrar edilmemişti. Yani paralelli tartımlar yapılmadığından bir çok tartım hatasının yapılması olasılığı mevcuttu.

1983’e kadar yayımlanmaya devam eden bu tablolar bu yıldan itibaren tamamen değerini kaybetti. Zira ellili yıllarla seksenli yılların insanları fiziksel olarak oldukça büyük farklar göstermeye başlamıştı. Bu yüzden bu tablolar güncellenmiştir ve Fx15 ile zayıflama periyodu artık bu yeni tablolara göre hesaplanmakta.

Kilo tanımlanmasında karşılaşılan bir diğer handikap ise ideal kilo ve ideal sağlık durumu arasındaki ilişkidir. Bu ilişkinin sağlıklı olabilmesi için diyetlerinizi Fx15 ile desteklemenizi tavsiye etmekteyiz. Şişmanlıkta en korkulan husus kilonun kendisinden ziyade neden olduğu yağlanmadır. Bu yağlanma için endişe etmeye ise Fx15 sayesinde artık gerek kalmamıştır.

Etiketlemeler: , , , ,

Fx15 yorumları