Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Karabiber Baharatı ve Fx15

Bu yazı 03 Temmuz 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Kıvırcık salata sebzeler için neyse, karabiber de baharatlar için odur. Büyük olasılıkla ülke genelinde en yaygın kullanılan baharattır. Aynı zamanda tıbbi kullanım açısından oldukça iyi bir geçmişe sahiptir. Lotus yaprağı ve Fx15 forum ile alınabilen ve güvenilir olan liste başı baharatlardandır.

Karabiber tat alma cisimciğini uyarır ki bu da midedeki hidroklorik asit üretiminin artmasına ve hazmın kolaylaşmasına yardımcı olur. Neden daha fazla asit isteyesiniz ki, özellikle de mideniz ekşiyorsa. Çünkü tümleyici tıp alanındaki Dr. Jonathan Wrigth gibi birçok uzman mide ekşimesinin çok az miktarda mide asidinden kaynaklandığını ileri sürüyor, çok fazla asitten değil.

Biber uzun bir süre mide bulantısını gidermesinin yanı sıra, iştah açma özelliğiyle de takdir topladı. Ayrıca karabiber bir karminatif olarak düşünüldü, yani bağırsaklardan gaz atımına yardımcı olabilecek şifalı bir bitki ya da hazım toniği. Bir karminatifin temel görevi bağırsak duvarını esneterek hazma yardımcı olmaktır. Fx15 hapı kullanarak hazmın iyileştirilmesinin yanı sıra kilo vermede de sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

Filipin’de halk arasında yaygın olarak kullanılan bir ilaç vardır: Eşit miktarda anason ve karabiberi alıp bunu bir bardak ılıtılmış brendinin içine katın. Bu karışımı hâlâ ılıkken yudumlamanız ve yutmadan önce ağzınızda bekletmeniz gereklidir. Bunun ateşi düşürdüğüne inanılır.

Eskiçağlarda, karabiber para yerine kullanılıyordu ve Tanrılara armağan olarak sunuluyordu. Şimdi garsonlar bunu masanıza getiriyor ve yavaş yavaş yemeğinizin üzerine serpmeyi öneriyor. Çok uzun bir yol aldık…

Etiketlemeler: ,

Fx15 yorumları