Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Kilo Vermek için Fx15

Bu yazı 23 Ağustos 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Kilo vermede yardımcı fx15 zayıflama hapı ile farklı biri olacaksınız. İdeal formunuza kavuşmak fx15 zayıflama hapları ile gerçekleşecektir. Düzenli kilo vermek için yapmanız gerkeen doğru şekilde beslenme ve ideal formunuza kavuşmaktır. Yağlı karaciğer malnütrisyon (kvvashiorkor hastalığı, dışında aikol, obezite, hipertrigliseridemi, diabet, kortikosteroid kullanılması, cushing sendromu, diltiazem, tamoxifene, amiodarone gibi ilaçlar. Total parentera besleme karaçiğer yağlanması veya yağlı karaciğer (hepatosteatoz) denen tabloya yol açar. Metabolik sendrom veva sendrom x denen yağlı karaciğer tablonun bir parçasıdır.

Bu durumlarda görülen genellikle makroveziküler bir steatozdur. Steatoz ile birlikte polimorf nüveli lökosit infiltrasyonu ye mallorv nin hyralin cisimcikleri de varsa histolojik  alkolik steatozdan ayrılamaz ye nonalkolik hepatosteatoz olarak isimlendirilir.

Nonalkolik hepatosteatoz yaşlılarda, obezlerde, diabetiklerde siroza kadar ilerleyebilir. Reye sendromunda, aşırı tetrasiklin almış olanlarda, valproic acid toksisitesinde ve gebelikte görülen akut yağlı karaciğerde mikroveziküler bir hepatosteatoz vardır ve bu fulminan hepatit tablosu ile seyredebilir.

Tedavide temel ilke mümkünse nedenin veya nedenlerin ortadan kaldırılmasıdır. E vitamini, betain, metformin faydalı olabilir. Total parenteral besleme sonucu gelişen (tpn) yağlı karaciğer kolin eklemelerinden fayda görür; baştan kolin eklemesi yaparak koruma denemesi de yapılabilir. Obezler ideal kilosuna indirilmeli; diabetiklerde iyi bir glisemi kontrolü sağlanmalıdır. Bmı’i 35 veya üstünde olanlar için bariatrik cerrahi düşünülebilir. Kolesistit ve kolelityaz. Kolesistit safra kesesinin iltihabını gösteren bir deyimdir. Vakaların % 90’ı safra taşı ile birliktedir, taşsız da gelişebilir. Akut kolesistit sırasında veya hasta ameliyata hazırlanırken yağ kısıtlaması yapılır ve diyette ağırlık karbonhidratlara verilir. Ameliyattan sonra bir ay kadar yağ kısıtlaması hastayı rahat ettirebilir. Bir av içinde safra volları genişler, kesenin fonksiyonlarını üstlenir ve hasta normal beslenmeye geçer.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları