Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Kolesterol ve Kalp Rahatsızlıkları

Bu yazı 07 Haziran 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Anlamı en az bilinen ve en fazla korkuya yol açan sözcüklerden biri kolesterol terimidir. Fx15 için kolesterol de aynı zayıflamada olduğu gibi büyük bir sorun teşkil etmemektedir. Geçenlerde hastalarımdan biri: “Kanıma bu kolesterolden bir gram bile girmesini istemiyorum” diyordu, “ne olduğu hakkında kesin bir fikrim yok ama zehir olduğunu biliyorum.”

Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan kişiler de kolesterolleri konusunda endişeleniyor, kalp hastalıklarına yol açmasından korkuyorlar çünkü istatistiklere göre kalp hastalıklarının diğer tüm hastalıkların toplamından daha çok zarar verdiğini biliyorlar.

Kolesterol herkesin dikkatini çekmeden çok önce, yanlış bir beslenmenin saf olmayan bir kolesterole neden olup olmadığı konusunu uzun uzun araştırmıştım. Sanırım sonunda kolesterol sorununun mantıklı bir açıklamasını ve bedende saf bir kolesterol oluşturmak için gerekli mantıklı bir yöntem bulabildim.

Günümüzde tıp alanında en fazla tartışmaya yol açan konulardan biri de kolesterol: Kalp hastalıklarına yol açıyor mu? Açmıyor mu? Ve bu tartışmada söz konusu olan, besin maddelerindeki kolesterol mu? Kandaki kolesterol mu? Yoksa damarlardaki kolesterol mu? Kilo verirken Fx15 zayıflama kapsülü‘ nün temelde yağları hedef almasından ötürü kolesterolü de iyileştirici özelliği olduğu bilinmektedir.

Sağlığın, kanı bedenin tüm canlı hücrelerine taşıyan damarların durumuna bağlı olduğu bugün bilinen bir gerçek. Bu kan akışı son derece şiddetle, bir sel gibi hızla gerçekleşiyor. Ama akarsuların kıyıları erozyon yüzünden bozulduğu halde, bedenin dokuları kan akımından etkilenmiyor. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Çünkü damar çeperleri yağlandığından bu bir koruma sağlıyor. Doğa, bedenin kendi kanıyla akıp gitmesini engellemek amacıyla sürtünmeye karşı bir madde oluşturmuş. Bu çok yararlı yağın da anahtar unsuru kolesterol adı verilen yağlı bir madde.

Kolesterol sözcüğü çok karmaşıktır; Yunanca khol (öd), stereos (sağlam) ve Latince olium (zeytinyağı) sözcüklerinden türetilmiştir. Kolesterol son derece karmaşık, açık sarı, yağlı bir dokunuma sahip bir karbonhidrattır; kusursuz yapısı sayesinde kan akışındaki gerekli akıcılığı sağlar.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları