Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Metabolik Biyoritm ve Fx Etkisi

Bu yazı 28 Mart 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Vücutta hücre büyümesi, onarımı ve enerji üretimiyle sonuçlanan tüm kimyasal süreçler için kullanılan terimdir. Bedenimiz, uykudayken bile kalp atışı, nefes alma, vücut sıcaklığının ayarlanması ve sayısız hücre içi işlemler için enerjiye ihtiyaç duyar. Kilo verme aşamalarında da çok önemli olan bu süreci Fx etkisi tolöre edebilir. İşte, hiçbir hareket yapmadan veya bir şey yemeden vücudun dinlenmesi için gerekli olan enerjiye bazal metabolizma (BMR) denir.

Doğadaki her şey gibi, metabolizmamızın da bir biyoritmi vardır. Biyoritm, gün içinde, aylar içinde ve yıllar içinde değişir. Biyolojideki zamanı inceleyen çalışma sahasına kronobiyoloji denir ki bu, son derece önemli bir konudur. Onu yok saymak, yaşamımızı zorlaştırır. Meraklanmayın, ben size bu bölümde, kronobiyolojiyi kendi lehinize kullanmanız için yardımcı olacağım.

Uyurken beynimiz (metabolik olarak en aktif organımızdır) ve çoğu organımız yavaş çalışır ve BMR düşüktür. Uyandıktan sonra hemen hareket etmez ve bir şeyler yemezsek, BMR bir süre daha düşük kalır. Uyandıktan sonra yatmaya devam edersek, bazal metabolizma yavaş yavaş yükselir ve akşam 8-11 arası en yüksek noktaya ulaşır.

BMR yaş ilerledikçe yavaşlar. Yani, birçok insanın aynı şeyleri yediği halde kilo almasının nedeni budur. Yaşlandıkça kas kütlemizi kaybetmeye başlarız ve BMR azalır. Vücuttaki yağ dokusunun artması da BMR’yi düşürür. Bu bilgiyi, egzersiz yaparak kas kütlemizi arttırmak ve yağ kütlemizi azaltmak için kullanabiliriz.

BMR, birden bire çok az yemeye başladığınızda veya oruç tuttuğunuzda da yavaşlar. Kilosunu korumaya çalışan Fx15 zayıflama hapı kullanıcılarında vücut, metabolizmayı yavaşlatır. Niçin? Çünkü genlerimiz hâlâ taş devrinde yaşamaktadır ve vücudunuz kasten mi yoksa kıtlıktan mı bu kadar az yediğinizi anlayamaz!

Etiketlemeler: , , , ,

Fx15 yorumları