Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Şamama Meyvesi ve Fx15 ile İştah Kontrolü

Bu yazı 12 Haziran 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Pennsylvania State Universitesi’nde beslenme ve Fx15 Hapı konusunda araştırma yapan Barbara Rolls, iştah ve iştah kontrolü üzerine çok sayıda araştırma yapmıştır. Art arda yapılan araştırmalarda Rolls, insanların yüksek ya da düşük kalorili olup olmadığına bakmaksızın günde yaklaşık 1.5 kilo besin aldığını keşfetmiştir.

İnsanlar 1.5 kg.’dan sonra yemeyi bırakmışlardır. Yedikleri şey ister şamama (yüksek hacimli) ister cheesecake (düşük hacimli) olsun, herkes neredeyse ağırlık açısından aynı oranda besin alıyordu.

En önemlisi denekler düşük kalorili yemeklerin ardından aynı yüksek kalorili yemeklerden sonra olduğu gibi, aynı hacimde besin içerdiği sürece kendilerini doymuş hissediyordu. Tabii bu deney her ikisi de hacim olarak birbirine en yakın yemeklerin ardından gerçekleştirilmiştir.

Sonuç olarak yüksek hacimli ve düşük kalorili besinler, yani su ve lif açısından zengin olanlar kilo kontrol programlarındaki en iyi dostlarınızdır. Şamama gerçekten de yüksek hacimli bir besindir. Yarım kavun sadece 180 kaloridir ki bu değer birçok tatlıya göre çok daha düşüktür ve genelde bir dilim ya da belki kavunun dörtte biri tüketilir.

Kavunun yaklaşık yüzde doksanı sudur ve Rolls çeşitli incelemeler sonucunda kavundaki suyun mideyi doldurarak uzun bir süre insanı tok tuttuğunu kanıtlamıştır. Bu arada besinlerden aldığınız su sizi yemeklerin yanında içtiğiniz sudan çok daha fazla doyurur.

Etiketlemeler: , ,

Fx15 yorumları