Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Tiroid ve Fx15 Hapı

Bu yazı 21 Ağustos 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Diyetteki kalsitonin miktarı vücuttaki kalsiyumun % 99’u kemiklerdedir ve kalsiyum alım eksikliğinin kemikleri etkilemesi beklenir. Diyette kalsiyumun az olması veya d vitamini eksiklikliği nedeniyle emilimin yetersiz olması çocukta kemik gelişmesinin yetersiz olmasına yol açtığı gibi erişkinde de de kemik kaybına neden olur. Bu yüzden asla diyet yaparken dikkatsiz beslenmeyeceğiz bunun yerine fx15 zayıflama hapları ile yardımc alabiliriz. Fx15 kapsülleri ile farklı biri olacaksınız ve diyet sırasında başınıza gelebilecek rahatsızlıklar fx15 hapı ile asla gelmeyecektir.

Fx15 yosun hapını düzenli kullandığınızda ne kemik erimesi nede vitaminsiz kalacaksınız. Primer veya sekonder kalsiyum eksikliğinin vol açtığı çocuklarda rahitis ve erişkinde osteomalasi tabloları net besinsel eksiklik tablolarıdır d vitamini bahsi net bir eksiklik hastalığı tablosuna yol açacak derecede bir kalsiyum eksikliği olmadan da zirve kemik kitlesinin oluşmasına kadar geçen dönemde diyetteki kalsiyum miktarı ile zirve kemik kitlesinin büvüklüğü arasında bir ilişki olduğu kesindir.

Zirve kemik kitlesinin büyüklüğü de ileride oluşacak postmenopozal osteoporozun ağırlığını belirlemede önemli bir etmendir. Daha sonraki yaşlarda da kalsiyumdan zengin beslenmenin osteoporoza karşı koruyucu olduğu gösterilmiştir.10 buna karşı diyetleri, batı halklarının diyetine göre kalsiyumdan çok daha fakir olan halklarda (özellikle afrika halklarında) osteoporozun daha sık ve daha ağır olmadığı görüşü öne sürülmüştür. Batı diyetinde alınan kalsiyumun ortalama % 25 kadarı emilmektedir. Yeterli d vitamini varlığında kalsiyum alımı azaldıkça böbrek proksimal tubuluslannda d vitamininin aktif şekli olan calcitriol’e vitamin d dönüşüm ve dolayısı ile barsaktan emilen kalsiyum emilme oranı artar. Bu fakir halkların çoğu daha bol güneş alan coğrafi bölgelerde yaşamaktadır. Aynı bölgelerde yaşayan fakat örtünen müslüman topluluklarda ciddi kalsiyum eksikliği gelişebilmektedir. Avrıca bu bölge halklarının diyetleri  protein ve sodyumun daha az olması da osteoporoza karşı koruyucudur (aşağıya bakılması). Postmenopozal kadınlarda idrarla kalsiyum itrahı artmaktadır.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları