Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Vejetaryen Beslenme

Bu yazı 20 Mayıs 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Bazı vejetaryenliklerde süt, balık eti ve yumurtayı kabul edebilmektedir. Ancak hiç bir hayvansal gıda desteğini kabul etmeyen vejetaryenliği kastediyoruz ki bu tip vejetaryenlik hayvansal gıdaların sahip olduğu pek çok önemli avantajdan yoksun olduğu için yaşam kalitesini düşürecek pek çok eksikliği de beraberinde getirir.

Buna karşılık sebze ve meyveler hem lif hem de folik asit kaynaklarıdır.  Ve bu kaynakların kullanımı Fx15 için çok faydalı sonuçlar doğurur. Ayrıca sebze ve meyvelerdeki doymuş yağ oranı çok düşük olup kolesterol içermez.

Bu nitelikler kısaca irdelendiğinde vejetaryen beslenmenin bazı önemli üstünlükleri ortaya çıkmaktadır. Öncelikle lifler sadece meyve ve sebzelerde bulunmaktadır. Liflerin Fx15 zayıflama kapsülü ile kullanılması etki bazında patlama dahi yaratabilir. Bu liflerin dışkıyı şekillendirerek mide ve bağırsak duvarına yapışmasını ve bu duvarlarda içeriye doğru baloncuk (divertikül) oluşturmasını engelleyici etkileri vardır.

Mide ve bağırsak içeriğine su çekerek gaitayı yumuşatması ve dışkılaşmayı kolaylaştırması ayrı bir avantajıdır. Gene bu lifler fazla şeker, kolesterol, alerjik madde ve kanser yapıcı maddeyi bağlayarak dışarı atmaya yardım eder.

Kısaca bu yayının da pek çok yerinde belirtildiği üzere liflerle kanser, alerji, şeker ve kalp damar hastalıklarına karşı belli noktalara kadar korunmanız mümkün olmaktadır. Zayıflama ve kilo vermede de Fx 15‘ in yardımcısıdırlar. İşte bu son derece sağlık yönünden gerekli maddeler sadece sebze ve meyvelerde bulunmaktadır.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları