Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Yüksek Proteinli Diyetler

Bu yazı 08 Şubat 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Bu diyet oranlarla ilgilidir. Fx15 diyeti yediğiniz her öğünün yüzde 40’ını karbonhidratlar, yüzde 30’unu protein ve yüzde 30’unu yağlar oluşturduğunda vücudunuzun en yüksek verime ulaştığı varsayımına dayanır. Bu 40-30-30 dengesini kurduğunuzda doğru oranlar kuşağına ulaşmış olursunuz.Bu diyet, diğer yüksek proteinli diyetler kadar kısıtlayıcı değildir ve geniş çeşitlilikte besinlerin tüketilmesine olanak tanır. Buna karşılık 40-30-30 varsayımını destekleyen uzun süreli bir bilimsel çalışma yapılmamıştır. Ayrıca Fx15 diyetini uygulayanların gerekli günlük vitamin ve minerallerin hepsini alamayabileceklerine dair bazı endişeler vardır.

İlk kez Güney Florida’da uygulanmış olan bu diyet, “kötü karbonhidratlar” ve “kötü yağlar” yerine “iyi karbonhidratlar” ve “iyi yağlar” tüketmeyi esas alır. İlk birkaç hafta boyunca meyve de dahil pek çok besin yasaktır. Ancak bol miktarda protein ve sebze (kuruyemiş ve zeytinyağlı soslar da dahil) içeren normal porsiyonlar yediğiniz için acıkmazsınız.Bir sonraki aşamada diyetinizi yeniden dengelediğinizde başlangıçta kestiğiniz bazı besinleri yeniden diyet planınıza ekleyebilirsiniz. Diyetin dayandığı varsayım artık “iyi karbonhidratlar” yediğiniz için kilo verebileceğinizdir. Hedef kilonuza ulaştığınızda başlangıçta kestiğiniz besinlerden daha fazlasını diyete ekleyebilirsiniz.Bu planda ilk 2 hafta çok sıkı diyet yapmanız gerekir ve bu daha önce açıkladığım nedenlerle kilo vermek için sağlıklı bir yol değildir.Fakat Fx15 tablet kullanırsanız diyet yapmanıza gerek kalmaz ve sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız.Besin türleriyle ilgili düşüncelerin çoğu sağlam temellere dayansa da meyve gibi besleyici gıdaları yasaklamadan biraz sağduyulu bir diyet programı uygulayarak da aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bu programda farklı besinlere farklı puanlar verilir. Yiyecek ne kadar besleyiciyse puanı o kadar düşüktür. Her gün sizin için belirlenen puanı aşmayacak şekilde yemeye çalışırsınız.Bu hesapları yapmadan da zayıflamak Fx15 kapsül ile mümkün.Diyetin dayandığı mantık sağlamdır ve hedef kiloya ulaşmak için epeyce kilo veren kadınların başarı öyküleri iyi bilinmektedir. Ancak herhangi bir diyette olduğu gibi asıl amaç hedef kiloya ulaştıktan sonra o kilonun korunmasıdır. Sağlanan değişimin yaşam boyu sürmesi gerekir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları